Ali Rıza TOPRAK : Hiçbir CHP li böyle bir söz etmez

Ali Rıza TOPRAK : Hiçbir CHP li böyle bir söz etmez

CHP genel başkan yardımcısı Prof.Dr. Hurşit Güneş’e bazı kişiler ve bir kısım basın tarafından atfedilen sözü için Ali Rıza TOPRAK basın açıklaması yaptı.

CHP genel başkan yardımcısı Prof.Dr. Hurşit Güneş’e bazı kişiler ve bir kısım basın tarafından atfedilen ‘eninde sonuna Kürtler kucağımıza oturacak.’Sözünün kesinlikle söylenmediği ve bunun bir iftira olduğu, yazanlar ve ileri sürenler hakkına hukuk yoluna başvuracağını açıkladığı ve bu konuda dava açtığı ulusal basında da yer almıştır.


Konuyla ilgili Aksaray basınına açıklama değerli kardeşim İl Genel Meclisi üyesi Celalettin Kılınç’ın Rota Gazetesinde yer alan açıklamalarındaki hassasiyetine katılıyorum; ancak böyle bir söz Hurşit Güneş tarafından söylenmemiştir. Değerli arkadaşlarım Hurşit Güneş böyle bir sözü kesinlikle söylemez. Böyle bir sözü hem insan olarak, hem bir aydın olarak ve hemde yetişme tarzı olarak söyleyecek birisi değildir. Babası merhum, Dış İşleri Bakanı Turan Güneş gibi ülkemizin ender yetiştirdiği bir politikacının oğlu olan ve o mutfakta yetişen Hurşit Beyi yakından tanıdığım için böyle bir açıklama yapma zorunluluğu hissettim.


Bu sözlerin söylenmediğini, Hurşit Güneş’i ve CHP’yi zor durumda bırakmak için uydurulduğunu düşünüyorum. Celalettin Kılıç kardeşimin de bildiği gibi bu ülke vatandaşları özgür birey olarak eşittir. Herkesin bir oyu vardır, nasıl kullanacağına kendisi karar verir. Kimse kimsenin kucağına oturmaz, oturtulamaz. Özgür bireyler de oyların, siyasi iradelerini satmazlar, satmamalıdırlar. Bunu en iyi bilenlerden birisi Celalettin Kılıç kardeşim ise diğeri de Hurşit Güneş arkadaşımdır. Bu tür asparagas haberlerle kimse kamuoyu önünde karalanmamalı, küçük düşürülmemelidir.


Ali Rıza TOPRAK


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.