Ali Rıza Alaboyun : İftirayı Atanları Allaha Havale Ediyorum

Ali Rıza Alaboyun : İftirayı Atanları Allaha Havale Ediyorum

Ak Parti Milletvekili A.Rıza Alaboyun İl Genel Meclisi seçimlerine adının olumsuz şekilde dahil edilmesinden duyduğu rahutsızlığı yazılı bir basın açıklamasıyla duyurdu.

Ak Parti Milletvekili A.Rıza Alaboyun İl Genel Meclisi seçimlerine adının olumsuz şekilde dahil edilmesinden duyduğu rahutsızlığı yazılı bir basın açıklamasıyla duyurdu. Aksaray İl Genel Meclisinde yaşanan olaylarla ilgili şahsıma yönelik ‘Ali Rıza Alaboyun MHP İl başkanı ile İl Genel Meclisi Başkanlık seçimi için pazarlık yaptı’ diye iftira atanları Allaha havale ediyorum. Diyen Milletvekili Alaboyun açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

Geçen hafta Aksaray İl Genel Meclisinde başkanlık seçimi ile ilgili yaşananlar hakkında şahsımı hedef alan bir takım iftiralarla ilgili, Aksaray Kamuoyunu ve Ak Parti tabanını bilgilendirmek zorunda kaldığım için üzgünüm.

İl Genel Meclisinde başkanlık seçiminde ‘Ali Rıza Alaboyun MHP İl Başkanı ile Özsüt’te Pazar günü bir araya geldi ve İl Genel Meclisinde destek vermeleri için pazarlık yaptı’şeklinde dedikodular yayılmıştır. Ben bu dedikodulara, bundan rahatsızlık duyan partililerimiz sayesinde vakıf oldum. Siyaseten bir makama gelmelerinde en çok çabam ve gayretim olan kişilerin bu dedikoduyu üretme ve yayma çabalarına, hem partim hem de kardeşlik hukuku adına üzüldüm.

Ben MHP İl Başkanı ile en son yaklaşık 4,5 ay önce bir düğünde karşılaştım. Bu düğünde bizim diğer milletvekilimiz, belediye başkanımız ve il başkanımızda vardı. Bu tarihten sonra MHP il başkanı ile hiçbir şekilde bir araya gelmem söz konusu olmamıştır.

      İl Genel Meclisinde başkanlık seçimi konusu bundan 3 hafta kadar önce bize intikal etti. Bu süre içersinde, beni arayanlara partide birlik ve beraberlik adına tek aday çıkmasının uygun olacağını söyledim. Av. Özkan Doygun ile görüşerek mümkünse tek adayla gidilmesini rica ettim. Ancak Av. Özkan Doygun, İl Genel Meclisi Başkanı Şaban Bostan’ın görevini tam ve adil olarak yapamadığını söyleyerek adaylıkta ısrarlı olduğunu söyledi.

Milletvekilleri olarak bizim, halkın oyu ile seçilmiş olan İl Genel Meclisi üyelerine ‘şuna oy vereceksin’ diye emir verme, gibi bir yetkimiz yoktur. Ancak bizlere danışılırsa görüşümüzü söyleriz. Bu çerçevede benimle istişare edenlere de görüşüm Şaban Bostan’ın desteklenmesi yönünde olmuştur.

Nitekim bu çerçevede 26 Şubat 2
11 cumartesi günü, İl binasında Ak Parti gurubuna mensup İl Genel Meclis Üyelerimizin katılımı ile toplantı yapıldı. Biz bu toplantıya katılmadık. Toplantıya katılan 13 üyenin tamamının Şaban Bostan’a yeniden destek vereceklerini ifade ettiklerini öğrendik. Toplantının ardından, milletvekilleri olarak meclis üyelerimizle kısa bir süre bir araya geldik. Onlar partide çalışmalarına devam ederken biz ayrıldık. O saatten sonra Milletvekilleri ve Belediye Başkanı hep birlikte olduk. Ben yemekten sonra Kanal 68 e canlı yayına geçtim. Ertesi sabah, yani Pazar günü, aile yakınlarımı ve geçmişlerimizin kabrini ziyaret ettim, oradan Ankara’ya döndüm. Bu süreç içersinde de Rıfkı Beyle bir araya gelmem veya görüşmem asla söz konusu değildir.

İki gün sonra yerel basından Şaban Bostan’ın Av. Özkan Doygun’a karşı seçimi kaybettiğini öğrendim. İl Genel Meclisi üyelerimizin hepsi bizim kardeşimizdir. Dolayısı ile her iki tarafında Mahalli İdarelerden sorumlu il Koordinatörümüzle görüşmeleri sağlanarak soruna çözüm aradık. Bu görüşmelerde 2
11 Nisanında yapılması gereken seçimlerin, usul hatası nedeniyle 2
11 Martta yapıldığı ortaya çıktı. Hatanın nereden kaynaklandığını arayarak partiyi birleştirmek var iken, başkalarını işbirliği ile suçlamak en kolaycı fakat en çirkin yoldur.

İddia edilen pazarlıkları, ahlaksız bir davranış ve AK Parti seçmenine ve Sayın Başbakanımıza ihanet sayarım.  Aldığım terbiye iftira atanlar hakkında çok ağır sözler söylememe müsaade etmez. Ancak iftira atanları sadece ve sadece Allaha havale ediyorum.  Ak parti tabanına ve Aksaray kamuoyuna saygılarımla duyururum.HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum