AKSARAY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜK SEÇİMİ SONUÇLARI BELLİ OLDU

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜK SEÇİMİ SONUÇLARI BELLİ OLDU

Aksaray Üniversitesi dün Rektörlük seçimini yaptı.

 Aksaray Üniversitesi Rektörlük seçimi için bugün sandığa gidildi.Toplam 176 toplam oyun kullanıldığı seçimde oy dağılımı şöyle gerçekleşti.
Prof.Dr Necdet Sağlam 6
 
Prof.Dr Ahmet Alıcılar 54 
Prof.Dr Mustafa Acar 46 
Prof.Dr Famil Şamiloğlu 13 
Oy alırken adaylardan Prof. Dr. Sami Özçelik’e hiç oy çıkmadı. Adaylığını açıklamayan Prof. Dr. Hatem El Hatip, Prof. Dr. Yaşar Kemal Yıldız ve Mehmet Emin Küçük’e ise 1’er oy çıktı.
           AÜ Rektörlük seçimleri için saat 1
:

’da başlayan oy kullanma işlemi 17:

itibariyle son buldu. BESYO Spor Salonunda 183 öğretim görevlisinden 176’sı oyunu kullanırken en çok oyu mevcut AÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Sağlam aldı. Sonuçlara göre Necdet Sağlam 6
, Ahmet Alıcılar 54, Mustafa Acar 46, Famil Şamiloğlu’da 13 oy alırken rektörlüğe aday olduğunu açıklayan ve seçime giren Sami Özçelik’e sandıktan oy çıkmadı. Sandıktan rektörlüğe aday olmayan Hatem El Hatip, Mehmet Emin Küçük ve Yaşar Kemal Yıldız’a ise 1’er oy çıkarken bu oyların geçersiz sayılması bekleniyor.
         Seçimlerin ardından 5 kişilik listede yer alan adayların aldığı oylarla isimleri Yükseköğretim Kurulu’na gönderilecek. YÖK 3 listeyi 3’e düşürdükten sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayına sunacak. Cumhurbaşkanının onayı ve tercih ettiği isim Rektör AÜ'de 2
11-2
15 döneminde görev yapacak
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum