Aksaray Meslek Yüksek Okulunda Atölye ve Laboratuar Açılışı Yapıldı

Aksaray Meslek Yüksek Okulunda Atölye ve Laboratuar Açılışı Yapıldı

Aksaray Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda yeni faaliyete geçen Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Atölyesinin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Aksaray Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda yeni faaliyete geçen Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Atölyesinin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Programda açılış konuşması yapan Aksaray Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Aydın Öztan okulun tarihçesini kısaca anlatarak, 16 programda 74 öğretim elemanı ile 165
öğrenciye eğitim verdiklerini ve öğretim elemanı başına ise 18 öğrenci düştüğünü belirtti. Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Sağlam konuşmasında MYO’larda bu hafta içerisinde 3 atölye ve laboratuar açılışı yapmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirterek, Ortaköy, Güzelyurt ve Aksaray MYO’larında açılışı yapılan atölye ve laboratuarlara bir milyon TL civarında yatırım yapıldığını söyledi. Açılış konuşmalarının ardından Aksaray Meslek Yüksekokulu’na destek olan ve katkı verenler için plaket töreni yapıldı. Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Sağlam Saatçioğlu Ailesi adına Kazime Saatçioğlu’na, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sencer İmer Nokta Bilgisayar Firması adına Doğan İpek’e, MYO Müdürü Prof. Dr. Aydın Öztan ise Koçaş Tarım İşletmeleri Müdürü Bülent Çakır’a plaketlerini verdi. Plaket töreninin ardından laboratuar ve atölyelerin kurdele kesme törenine geçildi. Etkinlik konukların laboratuar ve atölyeleri gezerek uygulamalar hakkında bilgi almasının ardından sona erdi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.