Aksaray Kapalı Cezaevinde Konser Düzenledi

Aksaray Kapalı Cezaevinde Konser Düzenledi

Aksaray Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklulara yönelik Grup Ahvâl tarafından konser verildi.

Aksaray Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklulara yönelik Grup Ahvâl tarafından konser verildi.Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Nayim Okan, Kurum 2. Müdürleri Abdullah Gürbüz ve Orhan Faik Yıldırım, Kurum personeli ile hükümlü ve tutukluların katıldığı konser bağlamada Mustafa Akin, solist Yılmaz Çil, gitarda Mehmet Bozbek ve bateri ritimde Şammas Emzikli'den oluşan müzik grubu Grup Ahvâl tarafından düzenlendi.
Konserin açılışında konuşan Kurum Müdürü Nayim Okan Grup Ahvâl'e teşekkürlerini ileterek her bireyin sosyal sorumluluklarının bilincinde olması gerektiğini, hükümlü ve tutukluların sosyal hayattan kopmadan gerektiğinde eğlenerek de olsa yanlış tutum ve davranışlarının değiştirilerek topluma hazırlanmalarının sağlanması gerektiğini, bu bağlamda kurumda konser veren Grup Ahvâl'in önemli bir misyon üstlendiğini dile getirildi.
Grup Ahvâl adına konuşma yapan solist Yılmaz Çil de etkinliği organize eden başta Kurum Müdürleri olmak üzere, kurum öğretmeni Murat Koç'a ve Grup temsilcisi Mustafa Akin'e bu fırsatı sağladıkları için teşekkürlerini ileterek “Hükümlü ve tutuklu kardeşlerimizin özlemlerini bir nebze olsun dindirebildiğimiz ve mutluluklarına ortak olabildiğimiz için çok mutluyuz. Dilerim bundan sonraki hayatınızda ailenizle mutlu ve huzurlu bir yaşam sürersiniz.” diyerek temennilerini dile getirildi. Hükümlü ve tutukluların büyük beğenisiyle karşılanan konser sonrasında konseri düzenleyen sanatçılara Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünde üretimi yapılmış olan çinilerden hediye edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.