Aksaray İki Büyük Seçime Kilitlendi

Aksaray İki Büyük Seçime Kilitlendi

Bu gün yapılacak rektörlük ve Haziran ayındaki genel seçimlerde ortaya çıkacak sonuç Aksaray’ın geleceğini belirlemede büyük önem taşıyor.

   Bu gün yapılacak rektörlük ve Haziran ayındaki genel seçimlerde ortaya çıkacak sonuç Aksaray’ın geleceğini belirlemede büyük önem taşıyor.Önümüzdeki iki ay içerisinde iki ciddi sınav birden verecek olan Aksaray eğer seçimini iyi yapamazsa o zaman özellikle istihdam ve işsizlik konusundaki sıkıntılarına çözüm bulamadan geleceğine yön verme çabası sergileyecek.

Rektörlük Seçimi Bu Gün

Aksaray’ın gelişip, kalkınmasına katkı sağlayan ancak kuruluşunun üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen bu konuda yetersiz kaldığı yönünde tartışmalar yapılan Üniversitede bu gün Rektörlük seçimleri yapılacak. Halen görevini sürdüren Prof. Dr. Necdet Sağlam dahil 6 adayın yarışacağı seçimlerin ardından ortaya çıkacak sonuç kimin lehine olursa olsun yeni dönemde yapılacak işler Aksaray’ın geleceğine yön verme bakımından da büyük önem taşıyacak.

13 Haziran’da Aksaray Yeni Sürece Girecek

Aksaray halkı en önemli seçimini hiç kuşkusuz kendi özgür idaresiyle oy kullanacağı 12 Haziran seçimlerinde verecek. Her ne kadar seçmenin listede görmek istemediği adaylar bulunsa da buna rağmen seçmen öncelikle Aksaray’ın hakkını sandıkta almak için mücadele edecek. Sosyal ve kültürel alanlarda da birçok sıkıntısını aşamayan Aksaray, artık iktidara verilen oy’ların karşılığının alınıp, alınamadığına yönelik yapılan sorgulamanın sandıklara yansıyıp, yansımayacağı 13 Haziran sabahı belli olacak.HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.