Gökten ÖZTÜRK

Gökten ÖZTÜRK

AKSARAY HESAP SORSUN
ff>Sevgili Aksaray Medyacılar Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi kurulması için yaptığımız kampanyada büyük bir gelişme yaşanırken biz Aksaraylılar adına soruyoruz.Aksaray'a Tıp Fakültesi kurulmaması için engelleyen kimse bunun hesabını versin.
      Gazeteci Erdoğan Kaya abim geçen ki yazısında Aksaray'ın Sevilen İşadamı Orhan Ağaçlı ile sohbetinden bahsederken son cümlelerde oldukça önemli bir konuya parmak basılmış.Yazıyı aynen aktarıyorum :, "Benim üzerime ne düşerse yapmaya hazırım. Konu Ankara’ya gitsin her desteği veririm, Aksaray yararlı işlerin yanında olduğumu bilin” derken. Bir yaraya parmak basması ise içimi cız ettirdi. Bunu Milletvekili Ali Rıza Alaboyun dan da duymuştum. Orhan amca neden Kırşehir’e Tıp Fakültesi izni verildi de Aksaray’a verilmedi meselesi gündeme gelince; “ Dorikin civarında yerler ayrıldı, Hacettepe Üniversitesinde Milletvekilleri, giden Rektör, ben, Hacettepe Üniversitesi Rektörü ve bazı kimseler Tıp Fakültesinin açılması için çalışmalar yapıldı ve kesin sözü alında ama adını söyleyemeyeceğim bir kişi tarafından engellendi” dedi. Bende bu ismi biliyorum ama şimdilik açıklamak istemiyorum, anladım ki nüfus sayısı falan hikâye imiş. Mesele bir kişinin ihtirası nedeni ile Tıp Fakültesi Aksaray’dan kaçmış."
     Anlıyorsunuz değil mi kim veya kimler buna engel oldu.Bu dünyada kurtulabilir ama Huzuru mahşerde ayrı bir hesabını versin.Biz Aksaray'a Tıp Fakültesi kurulmasının gerekliliğini alt yapının oluşması için çaba harcıyoruz.Kendini bilmez bazı insanlar karalama kampanyası başlatmışlar.Bu Gökten Öztürk'ün davası değil bu Aksaray'ın davası.
     Geçen gün vatandaşın biri bana şunu söylüyor "Hayırdır Gökten milletvekilliğine mi adaysın Belediye Başkanlığına mı "Ben ne milletvekilliğine adayım ne de Belediye Başkanlığına adayım Aksaray'a hizmet gelmesi için Aksaray milliyetçisiyim.,
   Tıp Fakültesini engelleyen kişiler gelin bunun hesabını Aksaray'a verin.Aksaraylıya bunu açıklayın biz Aksaray'ı sevmiyoruz Aksaray buna layık değil diyinde herkes öğrensin....

           Selam sevgi ve dua ile

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum