AKSARAY BELEDİYESİ ŞEFFAF BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA VATANDAŞLARA

AKSARAY BELEDİYESİ ŞEFFAF BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA VATANDAŞLARA

AKSARAY BELEDİYESİ ŞEFFAF BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA VATANDAŞLARA 7 GÜN 24 SAAT SINIRSIZ HİZMET VERİYOR…

Teknolojinin bütün imkânlarını kullanmaya gayret gösteren Aksaray Belediyesi, vatandaşlara daha hızlı ve kolay hizmet sunuyor. İşte bun en güzel örneği;

Arsanızın imar durumunu merak mı ettiniz? Belediye ye uğramanıza gerek kalmadı. Belediyenin internet sitesinden bir tuşla parsellerinizin durumunu öğrenebiliyorsunuz.

Aksaray Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü yetkilileri konuyla ilgili açıklamada şu görüşlere yer verdi. “Aksaray’da faaliyet gösteren serbest meslek sahibi mimar ve mühendisler, müteahhitler, özellikle emlak komisyoncuları, diğer meslek grupları ve yurtdışındaki gurbetçilerimiz belediye web sayfasında yayınlanan uydu fotoğrafına, imar planlarına, imar durumlarına bakmaktadırlar. Parsellerin imar planındaki konumuna, konut alanında, ticari alanda, yeşil alanda, yolda vb. alanda kalıp kalmadığını, kaç kat olduğu görülmektedir. Böylece şeffaf belediyecilik anlayışından rahatlıkla herkes faydalanmaktadır.

Vatandaşlarımız evlerinin ve parsellerin hangi bulvar, cadde, sokağa baktığını, bulvar, cadde ve sokakların TUİK’te (Türkiye İstatistik Kurumu) kayıtlı ve Adrese Dayalı Sistemde geçerli yeni numaralarını öğrenmektedirler.

Şuana kadar vatandaşlarımız parsellerinin imar durumunu görmek için 51 99
defa giriş yapmıştır. İstediklerinde de yazıcıdan çıktı almışlardır.

Bu uygulamalardan haberi olmayan vatandaşlarımız için küçük bir bilgilendirme yapacak olursak;

Aksaray Belediyesi internet adresi “www.aksaray.bel.tr” adresinden veya google’ den Aksaray Belediyesi’ne giriş yaptığınızda sağ tarafta Kent Bilgi Sistemi – İmar Durumu butonunu tıkladığınızda Aksaray’ın uydu görüntüsü ve imar planları karşınıza çıkacaktır. Ada ve parsel numaranızı girdiğinizde karşınıza parselinizin imardaki konumu direkt çıkacaktır ya da hareket eden eli Aksaray’ın uydu haritasının herhangi bir yerinde farenin sağ tuşuna iki defa tıkladığınızda görüntü yaklaşacaktır. Bu işlemi tekrarladıkça görüntü yaklaşarak imar durumu ile karılacaksınız. İstediğimiz boyuta geldiğinde istersek “yazdır” tuşuna bastığımızda yazıcıdan çıktı alabilmekteyiz.

Şunu hiçbir zaman unutmayalım: Bilgisayar üzerinde işlem yaptıkça bilgimiz artacaktır.

Hadi deneyelim: www.aksaray.bel.tr ‘den

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.