Aksaray Belediyesi Polis Okulundaki 1000 Öğrenciye Aşure İkram Etti

Aksaray Belediyesi Polis Okulundaki 1000 Öğrenciye Aşure İkram Etti

Aksaray Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla yıllardır süren aşure geleneğini devam ettiriyor.

Aksaray Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla yıllardır süren aşure geleneğini devam ettiriyor. Aksaray’da eğitim gören Üniversite ve Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine her zaman kucak açan Aksaray Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yılda Belediye Başkanı Nevzat Palta’nın talimatıyla binlerce öğrenciye aşure ikram ediyor. Geçtiğimiz günlerde yurtlarda kalan üniversite öğrencilerine aşure dağıtan Aksaray Belediyesi, bu kez Aksaray Polis Meslek Yüksek Okulunda eğitim gören 1


öğrenciye aşure ikram etti. Aksaray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hakan Erli ve beraberindeki görevliler akşam saat 18.

’ de Polis Meslek Yüksek Okuluna giderek özel olarak hazırlanan aşureyi öğrencilere ikram ettiler. Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Hasan Çevik, Aksaray Belediyesinin aşure ikramı sırasında öğrencilerini yalnız bırakmadı. Öğrencilerle birlikte sıraya girip aynı masada yemek yiyen ve aşure ikramından faydalanan Okul Müdürü Çevik, yaptığı açıklamada Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya teşekkür ederek şunları söyledi “ Aksaray Belediyesi, aşure ayı dolayısıyla öğrencilere aşure ikram ediyor. Dolayısıyla bizim okulumuz Polis Meslek Yüksek Okulunu da unutmadılar. Bizim öğrencilerimizde belediyenin bu uygulamasından gayet memnunlar. Önemli bir ayda böylesine anlamlı bir aşure ikramı yapılması çok güzel bir davranış Bu hizmetinden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” ÖĞRENCİLERDEN BAŞKANA DESTEK VE TEŞEKKÜR YAĞDI Belediyenin Aşure ikramından faydalanmak isteyen öğrenciler, uzun kuyruklar oluştururken, kendilerine böylesine güzel bir ikramda bulunan Aksaray Belediyesine ve Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya teşekkür ettiler. Öğrenciler Aşureyle ilgili görüşlerini şu şekilde ifade ettiler. “Aşure bizlerin çok sevdiği bir tatlı türü. Belediye bize aşure ikram edince biz kendimizi evimizdeymiş gibi hissettik. Bizlere evimizde gibi bir ortam yaşattıkları için belediye yetkililerine teşekkür ediyoruz. Bize gönderdiği aşureden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Nevzat Palta’ya özellikle teşekkür ediyoruz. Ayrıca Polis Okulu Öğrencileri olarak kendisini destekliyoruz”.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.