Aksaray Belediyesi İnsan Endeksli Projelerini Bir Bir Sıralıyor..

Aksaray Belediyesi İnsan Endeksli Projelerini Bir Bir Sıralıyor..

Aksaray Belediyesi, insan endeksli projelerine bir yenisini daha ekledi. Vatandaşlar için Kişisel Gelişim Projeleri kapsamında “Diksiyon ve Güzel Konuşma Programı” düzenleniyor.

 


Şehircilik, proje ve yatırımlarda olduğu gibi Sosyal ve Kültürel Belediyecilik alanında da zirve yapan Aksaray Belediyesi, insan endeksli projelerine bir yenisini daha ekledi. Vatandaşlar için Kişisel Gelişim Projeleri kapsamında ̶
;Diksiyon ve Güzel Konuşma Programı” düzenleniyor.


Diksiyon ve Güzel Konuşma Programına katılmak isteyenler
9. Mart 2
11 tarihinden önce Aksaray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne müracaat ederek kayıt yaptırabilecekler.


Günümüz insanının kişisel olarak kendini geliştirmesi gerektiğine dikkat çeken Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta konuyla ilgili açıklamasında şu görüşlere yer verdi ̶
;Belediye olarak Aksaray halkımıza kendini geliştirme imkânı tanıyan eğitim programları organize ediyoruz. Bu programlardan birisi de diksiyon ve güzel konuşma programı.


Geleceğin insanı, kişilere hitap etmesini bilen, anlatmak istediğini en güzel bir şekilde ortaya koyabilen kişidir. Kendine olan güveni insanı başarılı kılan enerjidir.


Hepimiz her zaman çok daha güzel konuşmaya ihtiyacımız vardır. Bir şeyi bilmek kadar bu bildiğini ortaya koyabilmekte önemlidir. İş hayatında diksiyon çok önemlidir.


Artık belediyecilik demek sadece yol bina yapan belediye değil, halkının her türlü ihtiyacını karşılamaya çalışan belediyecilik anlayışıdır. Bizde Aksaray Belediyesi olarak bu anlayışla çok farklı alanlarda eğitim programları düzenliyoruz”.


Diksiyon ve Güzel Konuşma Programını yürütecek olan Psikolojik Danışman Rafet Dağlı Program hakkında şu bilgileri verdi.


ü      Diksiyon ve Güzel Konuşma Programının içeriğinde;


ü      Özgüveni artırma


ü      Sosyal iletişimi artırma


ü      Konuşmayı güzelleştirme


ü      Duygu ve düşünceleri organize ederek söze dökme


ü      Etkili sunum yöntemleri


ü      Kendini doğru ifade edebilme gibi konular uygulamalı olarak işlenecek.


Programa kendini geliştirmek, iş hayatında çok daha başarılı olmak, insanlarla çok daha kaliteli iletişim kurmak isteyen herkes katılabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.