Aksaray Barosundan TBMM ve Anayasa Mahkemesi ne Ziyaret

Aksaray Barosundan TBMM ve Anayasa Mahkemesi ne Ziyaret

Aksaray Barosu Yönetim Kurulu Üyeleri ve Aksaray Barosu Staj komisyonu üyeleri ile stajyer avukatlar TBMM ve Anayasa Mahkemesi’ni ziyaret etti.

 Aksaray Barosu Yönetim Kurulu Üyeleri ve Aksaray Barosu Staj komisyonu üyeleri ile stajyer avukatlar   TBMM ve Anayasa Mahkemesi’ni ziyaret etti.


Aksaray Barosu’nun 4 Mart 2
11 Cuma günü ilk ziyareti sabah saatlerinde TBMM’nde gerçekleşti. Aksaray Milletvekilleri İlknur İNCEÖZ, Ali Rıza ALABOYUN ve Ruhi AÇIKGÖZ tarafından karşılanan Aksaray Barosu grubu ile Aksaray Milletvekilleri öğle yemeğinde bir araya geldiler. Daha sonra gruba Aksaray Milletvekilleri tarafından TBMM gezdirildi. Genel Kurul Salonu’nun ziyaret edilmesi ile sona eren TBMM ziyaretinden sonra Aksaray Barosu Yönetim Kurulu ile stajyer avukatlar Aksaray Milletvekillerine teşekkürlerini iletirlerken Aksaray Milletvekilleri bu ziyaretten ötürü memnuniyetlerini dile getirdiler.


Aksaray Barosu’nun ikinci durağı Anayasa Mahkemesi oldu. Yüksek Mahkemeye gelişte Aksaray Barosu heyeti, Mahkeme yetkilileri tarafından sıcak bir karşılama ile karşılaştılar. Mahkeme ziyareti öncelikle Anayasa Mahkemesi’nin çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi almakla başladı. Özellikle ̶
;Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru” hakkında ayrıntılı açıklama yapan mahkeme yetkilileri, arzu edilmesi halinde ilimizde Anayasa Mahkemesine Bireysel başvuru hakkında eğitim semineri de gerçekleştirebileceklerini belirttiler.


Yabancı bir ülkeden Anayasa Mahkemesine ziyaret gerçekleştirmekte olan konukları ağırlamakta olan Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim KILIÇ, yabancı heyetin Mahkemenin diğer bölümlerini ziyaretleri sırasında Aksaray Barosu üyelerinin bulunduğu salona gelerek bir konuşma yaptı. KILIÇ Barolardan Anayasa Mahkemesi Başkanlığına ilk defa böyle bir ziyaretin yapıldığını dile getirerek, Aksaray Barosu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyetini belirttiği konuşmasında ̶
;Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru” konusunda da avukatlara çok önemli görevler düştüğünü; bireysel başvurunun amacına ulaşması için mutlaka avukat yardımından yararlanılması gerektiğini sözlerine ekledi.


Aksaray Barosu’nun eğitim çalışmaları bağlamında Anayasa Mahkemesi’nin her türlü katkıyı da sağlayacağını belirten Haşim KILIÇ’ a Aksaray Barosu Başkanı Av. Levent BOZKURT tarafından Taşpınar Halısı armağan edilirken Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim KILIÇ da Aksaray Barosu’na Mahkemenin teşekkür plaketini verdi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.