AKMEK Nakış Ve Çini Sergisi Hizmete Açıldı

AKMEK Nakış Ve Çini Sergisi Hizmete Açıldı

Aksaray Belediyesi bünyesinde Kurdele nakışı ve çini işlemeciliği kursları gören hanım kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleri Belediyeye ait sergi salonunda hizmete açıldı.

Aksaray Belediyesi bünyesinde bulunan ve kısa adı AKMEK olan Aksaray Belediyesi Meslek Edindirme ve Kadın Aktivite Merkezinde Kurdele nakışı ve çini işlemeciliği kursları gören hanım kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleri Belediyeye ait sergi salonunda hizmete açıldı.


Serginin açılış törenine Aksaray Valisi Orhan Alimoğlu, Alay Komutanı Albay Erdal Eren, Belediye Başkanı Nevzat Palta, İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, İl Genel Meclisi Başkanı Şaban Bostan, Vali Yardımcısı Mehmet Mızrak, Ak Parti İl Başkanı Muhammet Fatih Yıldırıcı, Merkez İlçe Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, Spor İl Müdürü Arif Ümit Öztürk, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, Ak Partili hanımlar ve çok sayıda hanım kursiyer katıldı.


Başkan Nevzat Palta “Aksaray Belediyesi olarak AKMEK adı altın yaklaşık 2 yıldır çok ciddi programlar ve hizmetler yapıyoruz. Halkımızın da yakından takip ettiği gibi Aksaray Belediyemize ait olan eski Azmi Milli Un fabrikamızın yanındaki AKMEK hizmet binamızda 2 yıldır hatta 3 yıldır çok ciddi faaliyetler gösteriyoruz.


AKMEK bünyesinde şu ana kadar hanım kardeşlerimiz ağırlıklı olmak üzere 1.2
9 kursiyere eğitim vermişiz. Bu kurslar, çeyiz ürünleri, el nakışı, çini, ebru, tezhip, aerobik, bilgisayar, aile içi eğitim kursu, Osmanlıca, İngilizce, bağlama, gitar, satranç, huzurlu aile ve mutlu evlilik, kurslarımızla 1.2
9 kardeşimize eğitim imkânı sağlamışız. Tabi normal belediyecilik hizmetlerimizi zaten yapıyoruz. Onlar bizim boynumuzun borcu ama bunların tek başına fazla anlam ifade etmediğini defalarca söyledik. Eğer şehirde yaşayan insanlarımızın gönüllerinin, yüreklerinin güzelleşmesi lazım. Bunların eğitilmesi ve zenginleşmesi lazım. Bazı konularda hepimiz dahiliz bunlara. Bu kurslarımızla ilgili çok güzel tepkiler alıyoruz. Kurslarımız belli bir dönemden sonra mezun veriyorlar. Onlar ürettikleri ürünleri Aksaray Belediyemize ait olan sergi salonumuzda sergileniyor. Bir kısmı da satışa sunuluyor. Açılışını yapacağımız kurdele nakış ve çini sergimizdir. Ben burada hanım kardeşlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum İnşallah bunları biz artıracağız. Devamını getireceğiz. Şu anda güzelde projelerimiz var. İnşallah bunu yaptığımız zaman hedefimizde olan şehri mamur etmemizle beraber içinde yaşayan insanlarımızın da gönüllerini ve yüreklerini mamur edelim diyoruz”.


Vali Orhan Alimoğlu “Malum yeryüzüne insan olarak gelince çok maharet kazanmak gerekiyor. Maharet kazanamazsak iş pekiyi gitmiyor. Meslek demek zaten insanın takip ettiği yol, iş demek bunları geliştirmemiz icap ediyor. Bunun içinde vatandaşlarımızın talep etmesi ilgililerinde bunları en iyi şekilde karşılaması gerekiyor. Bu konuda Aksaray’da canlılık görüyoruz. Vatandaşlarımızdan önemli konularda güzel sanatlarda mesleklerde öğrenmek isteyenler çok Başta belediyemiz olmak üzere birçok teşkilatımızla halk eğitimimizle, emniyetimiz ve jandarmamızla hep beraber bildiğimiz birbirimize öğretmek için gayret gösteriyoruz. Burada işin özeti Benim hep çok tekrar ettiğim iş, yaptığımızı tam yapmak ve güzel yapmak. Birde israftan sakınmak. Şimdi yükün çoğunu hanımlar taşıyorlar. Sağ olsunlar minnettarız. Biraz daha erkeklere yükü bölüştürmeliyiz. Burada duyanlar duymayanlara söylesin. Ama işte hep beraber uğraşalım böyle güzel eserler ortaya çıksın. Bu münasebetle ben başta belediye başkanımızı ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.


Yapılan konuşmaların ardından Aksaray Valisi Orhan Alimoğlu, Alay Komutanı Albay Erdal Eren, Belediye Başkanı Nevzat Palta, serginin kurdelesini birlikte keserek hizmete açtılar. AKMEK’li hanımlar tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünler protokol üyeleri ve davetliler tarafından çok beğenildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.