Ak Parti’de temizlik olmazsa biter!

     Hatırlayın Ak Parti özüne dönmeli demiştim. Onun için siyaset yazmıyorum ve 21 Mayıs sonrasını beklediğimi söyleyebilirim. Konuyla ilgili israr edenler için okumanızı istediğim bu yazımı kaleme aldım. Neden 21 Mayıs derseniniz tavandan tabana doğru Ak Partide bir temizlik olmazsa Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan Fetönun inine kadar ineceğiz lafı boşta kalır. Henüz ine inildiğini düşünmüyorum. Eğer partideki Fetöcular temizlenmezse kimse medya karşısına çıkıp ihanetten bahsedemez. Henüz partide bir Allah'ın kuluna dokunulmadı.

      Fetö örgütü ile 15 senedir mücadele eden birisiyim, hatta 17 Aralık operasyonu öncesi bundan dolayı Sayın Cumhurbaşkanını bile Başbakanken eleştirdim. Neden bu adamlara bu kadar pirim veriyorsunuz, Emniyette yaptıklarından haberiniz yok mu diye. Eleştiriken Sayın Erdoğan-ı ne kadar sevdiğimi ve arkasında durduğumu yazılarımı takip edenler iyi bilir. Ak Parti ve Reisin bu ülkeye yaptıkları hizmetler ve devrimler yok olup gitmesin istiyorum.

       Geçen hafta Ankarada idim, görüştüğüm bazı kişiler Ak Parti bünyede bir temizlik yapmazsa biter sesleri duydum. Aynı görüşlere bende katılıyorum, 16 Nisan referandumuda mini bir uyarı ve ikazdı. Partinin yukarısında kime dokunuldu ise anlatsınlar. 21 Mayıs kongresini bunun için bekliyorum. Denge sağlayalım, vefa gösterelimi anlamam. Benim halkıma vefa göstermeyip kurşun sıkanların arkasında olanları koruyanı bende korumam.

        Neden mi bekliyorum, Sayın Reis şunu 17 Aralıktan bu yana söylüyor, “Efendim bu örgütün tavanı ihanet, ortası ticaret ve altı ibadet.” Şimdi sorabilirmiyim, ticarete büyük bir olasılıkla dokunuldu. Tabandaki ibadet dediğimiz alt kesimde bankaya para yatırıp, veya evini kiraya verdi kirasını bankadan aldıysa bunları bile cezalandırdık. Örgütle hiç ilişkisi olmadığı halde etrafın baskı ve telkini ile dershanelerine çocuğunu gönderenide cezalandırdık.

      Şimdi sormazmıyım, tavanda ne yaptık? Partinin en üst tepesinde olup bu örgütün arkasında durup bunları devletin içine yerleştiren bakan ve parti yöneticilerine ne yaptık?

      Ak parti ilk girdiği seçimde tek başına iktidar oldu. Eğer bunca söylemlere rağmen 21 Mayıstan sonra parti üst kademesinde bir temizlik yapılmazsa Kimse kusura bakmasın, kimsenin gücü tabandaki garibanlara yetmesin. Bunların içinde suçsuzlar varsa, bu örgüte destek değilse görevlerine dönsün.

     Ak Parti bu temizliği yapmazsa en geç 2019 yılında sıkıntı yaşar. Hatta ve hatta Başkanlık seçiminde bile sıkıntı olur. Son referandum bunu göstergesidir. Millet kongreyi bekliyor, kongrede bir temizlik olmazsa ülkeye yapılan güzel hizmetlere yazıkolmasın. Söylemlerinizin arkasında durarak temizliği önce bünyede yapacaksınız. Yoksa dört tabandaki zavallıları cezalandırarak başarı elde edemezsiniz. 6 ay önce turp gibi olan Topbaşın damadının bırakılmasını bu millet hazmedip unutmaz.

     Temizlik yaparsanız daha güçlü ve kuvvetli olursunuz bir 15 yılın daha garantisini alırsınız. Vefaymış, dengeymiş ve dostlukmuş bunlar bizi kesmez. 3 yıl öncesine kadar guruplar halinde kaçak haini ümre ziyaretine gider gibi Milletvekillerini guruplar hainde el öpmeye kim göderdiyse bunları da temizleyin. 3-5 yıl önce çocuğunu dershaneye gönderenden hesap soruluyorsa bu ziyaretlerinde hesabı 21 Mayısta sorulmalı.    

      Gelin size 2015 7 Haziran sonuçlarını aktarayım. Türkiye geneli Ak Parti % 49,49. MHP %11,90 BBP % 0,54 bunu toplayalım.bunların toplamı % 61,93. Peki sadet, Hüdapar ve diğer küçük partilerden gelen oylarıda sayarsak referandumda %63,00 oy alınması lazım değil mi? Peki referandum sonucu nedir? %51,4 kayıp nedir? Nerede ise %12.5 tekamül ediyor.

     Siz bu oy kayıbını boşa MHP yüklersiniz, bu eksilen oyların ekserisi tabandaki kesime kzıp yukarıya dokunmayanlar için verilmeyen oy. Bunu iyi değerlendirmek lazımdır. 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğanın tek başına aldığı oy %51,79 iken iki parti bu orana ulaşamıyor. Aksarayda 1 Kasım da iki partinin aldığı oy Ak Parti %71,6 MHP %18,1 toplam %89,7 eder. Kayıp %14,39 ediyor. Bu 14 iki partiye bölerseniz Ak Parti %64,6 eder. Yani 21 Mayısta temizlik bekliyoruz. Yoksa ülkeye yazık olmasın, artık tavana dokunulsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.