AK PARTİ VE MHP DE DÜĞÜM PAZARTESİ GÜNÜ ÇÖZÜLECEK

AK PARTİ VE MHP DE DÜĞÜM PAZARTESİ GÜNÜ ÇÖZÜLECEK

12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak seçimlerde siyasi partilerin hangi adaylar ve hangi sıralama ile seçmenin karşısına çıkacağı merak ediliyor.

12 Haziran 2
11 tarihinde yapılacak seçimlerde siyasi partilerin hangi adaylar ve hangi sıralama ile seçmenin karşısına çıkacağı merak ediliyor.

Aksaray’da da haftalardır cevabı en merak edilen soru bu oldu. Yapılan bazı yorumlarda AK Partide, Başbakan’ın Aksaray ve benzeri ölçekteki şehirlerin Milletvekili aday ve sıralamalarını 11 Nisan’dan önce yapabileceği konuşuldu ancak beklenen gerçekleşmedi. Hafta sonu konuya dair herhangi bir açıklama yapılması beklenmezken, 11 Nisan Pazartesi günü en geç mesai saati bitiminde merak edilen soru cevabını bulmuş olacak. Bilindiği üzere Aksaray’da CHP adaylarını ve sıralamalarını ön seçimle belirledi. Yapılan ön seçimde CHP’nin ilk sırasını Mahmut Öztürk, ikinci sırayı Özlem Güneş ve üçüncü sırayı ise Mahir Güç istifa ettiği için Muammer Dilek aldı. CHP’de düğüm çözüldü ancak kamuoyunun merakı bu seferde AK Parti ve MHP’deki aday ve sıralamaya kaydı. AK Parti ve MHP’nin aday isimleri ve sıralamaları noktasında kulislerde birbirinden farklı pek çok fikir konuşulsa da bunların hiçbirinin gerçeği ve net sonucu yansıtmadığı, netliğin Pazartesi günü belli olacağı ifade ediliyor. AK Parti cephesinde en merak edilen soruların başında mevcut vekillerin yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği geliyor. Bilindiği üzere AK Partiye Aday Adaylığı için 51, MHP’ye ise 11 isim müracaat etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.