Gökten ÖZTÜRK

Gökten ÖZTÜRK

Ak Parti Gümbür Gümbür Geliyor

1 Kasım Seçimlerine 26 gün kalırken partiler arasında seçimi başarılı bitirmek için büyük yarış başladı. Aksaray'da seçim süreci çok hızlı işliyor.Bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim beyannamesini açıkladı. Seçim beyannamesine baktığımızda "Huzur ve İstikrarla Türkiye'nin yol haritası" başlıklı beyannamede, temel hak ve hürriyetler alanında, geçmişte sağlanan kazanımların kararlılıkla korunacağı, topluma kimlik ve yaşam tarzı dayatılmasının karşısında olunacağı belirtildi. Ak Parti seçim beyannamesiyle Tüm Türkiye'yi hedef alan çalışmasıyla % 47 gibi açık farkla 1.parti ve tek başına hükümeti kurmayı hedefliyor.

  Aksaray'da Ak Parti Milletvekili adayları gittikleri heryerde çok büyük ilgi ve alaka görüyor.Geçtiğimiz hafta seçim startını vermesinin ardından esnaf ziyaretleri başlarken 7 Haziran'a oranla milletvekili adaylarına tepki yok. Yolda milletvekili adaylarını durdurran vatandaşlar hatıra fotoğrafı çekinmek için rica ediyor. Ak Parti Milletvekili adayları bu istekleri kırmıyor, isteyen kişilerle hatıra fotoğrafı çekinip bu seçimde sizinleyiz diyor.

Ak Partinin seçim beyannamesinde;Adalet sisteminde kadınlar, çocuklar ve engellilere yönelik kolaylaştırıcı uygulamaların hayata geçirileceği vurgulanan beyannamede, ülke genelinde ideal yargılama sürelerinin belirlenmesini ve yargıda zaman yönetiminin uygulanmasının sağlanacağını ifade edildi.  

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kademelerinde artan öğrenci sayısına vurgu yapılarak, okullaşma oranının da 80’den yüzde 107,3’e yükseldiği ifade edildi. 

Milli Eğitim Bakanlığının toplam bütçesinin 8’e katlandığı 2002 yılında 7,4 milyar liradan 2015 yılında 62 milyar liraya çıkarıldığı belirtildi. 

2002-2003 öğretim yılında yükseköğretimde örgün öğrenci sayısı 1,2 milyon iken 2013-2014 öğretim yılında bu sayının 2,6 milyona yükseldiğine işaret edilerek, yükseköğretimde brüt örgün okullaşma oranının yüzde 19’dan yüzde 50’ye ulaştığı kaydedildi. 2002 yılında üniversitelere aktarılan toplam ödeneğin 2,5 milyar lira iken 2015'de 18,3 milyar liraya ulaştığı vurgulandı. 

Eğitime ve öğrenime büyük önem veren Başbakan Ahmet Davutoğlu beyannamesinde  "Mobil öğrenme sistemlerini geliştirecek, sosyal medyanın öğrenme aracı olarak daha etkin biçimde kullanılmasını sağlayacağız. Konular ve kazanımlar bazında durum tespiti yapan bilişim sistemlerini yaygınlaştırarak eğitim sisteminin niteliğini artıracağız. Öğrencilerimize yazılı ve sözlü iletişim kurabilecek düzeyde yabancı dil öğretimine öncelik vereceğiz. Bu amaca yönelik olarak öğretme sistematiğini ve müfredatı gözden geçirecek, dil öğrenimini etkin hale getireceğiz. Birlikte, problem çözmeye dayalı ve proje tabanlı öğrenmeyi teşvik eden eğitim teknolojilerini yaygınlaştıracağız. FATİH projesi aracılığıyla tüm öğrencilere eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacağız.

Uzaktan eğitim yöntemlerinin dezavantajlı kesimler ile eğitim çağı dışında kalanların kaliteli eğitim imkanlarına erişmesinde etkin bir araç olarak kullanılmasını sağlayacağız. Öğrencileri çeşitli alanlarda doğru bir şekilde yönlendirme, etkili öğrenmelerini sağlama ve becerilerini geliştirme ve geleceğe hazırlama hususlarında gerekli rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin etkin bir şekilde verilmesi sağlayacağız." dedi

7 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye ve Aksaray'daki ekonomiye baktığımızda herkersin bazı sıkıntılar geçirdiğini görüyoruz. Çarşıda kaç kişiyle konuştuysam 1 Kasım seçimlerinde Ak Partiye oy vereceğini ekonominin düzeltilmesini istedi. Aksaray halkı eğer 1 Kasım seçimlerinde Ak Parti iktidara gelmezse EURO'nun 5.00 TL ye fırlayacağını doların ise 4.00 TL 'ye kadar fırlamasından korktuklarını söylediler. 

Herşey şunu gösteriyor Allah nasip ederse tek  partili hükümette herşey düzelecek terörle mücadele daha sert devam edecek ve PKK'nın kökü kazınacak. Aksray daha güzel yatırmlara kavuşacak ve Tıp Fakültesi'nin temeli atılacak sağlık sorunlarında en asgariye inecek.

Aksaray Allah nasip ederse seni çok güzel yatırımlar bekliyor. Ak Parti Grup Başkan Vekili İlknur İnceöz ve Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay Aksarayla ilgili süprizleri önümüzdeki günlerde açıklayacak.

Ak Parti Aksaray Miletvekili Adayları 1-Ak Parti Grup Başkan Vekili İlknur İnceöz 2-Vali Cengiz Aydoğdu 3-Doçent Doktor Mustafa Serdengeçti hepsi pırıl pırıl bir aday. Aksaray'a hizmet edecek ve Aksaray'ı Türkiye'de yükseltecek adaylar. Herkes gerçekten bu adayları çok seviyor ve tutuyor. 1 Kasım'da Aksaray'da milat yazacak olan Ak Parti herkesin gönlünde neşe ve gurur olmaya devam edecek haydi hayırlısı

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.