AK Parti Aksaray'da Hüseyin Altınsoy'la devam kararı aldı

Bir aya önce Ak Parti il başkanlığı ile ilgili bir yazı kaleme almıştım ve muhtemelen mevcut il başkanı Sayın Hüseyin Altınsoy ile yola devam edileceğini belirtmiştim. O yazımda belirttiğim gibi Altınsoy ile devam edilecek ve 15 Şubat 2021 kongresine tek liste ile gidilecek. Hatta bana partililerde zaman zaman sorulduğunda aynı şekilde söyleyerek Altınsoy ile devam edileceğini düşündüğümü söyledim. Bana nereden bildiğimi soranlar oldu, bende böyle görüyorum dedim.

Benin bu görüşüme itiraz edenler oldu, ama dediğim yönde karar çıktı. Bunu neden söylediğime gelince, Altınsoy’un hataları olsa da partiyi dengeli götürmeye çalışarak, kavgasız gürültüsüz başkanlığını sürdürdü.

Bunu söylerken inanın ben Altınsoy ile başkanlık konusunu hiç görüşmedim ve fikir alışverişinde de bulunmadım. Bu düşünce tamamen benim düşüncem ve analiz etmemden başka değildir. Parti artık küskünlük ve kırılıp dökülmeden uzak durmalıdır. Ankara da başka bir adayla seçime gidildiğinde aynı kırılganlıklar yaşanacaktı.

Sayın Altınsoy’a liste konusunda bir büyüğü ve partili olarak bir kaç cümle söylemek isterim. Ak Partiyi artık ilk kuruluşuna doğru götürmelisin. Listeyi yaparken halkın benimseyeceği ve göz dolduracağı bir liste oluşturun.

Ahbap çavuş ilişkisinden uzak, toplumun bildiği, sayılan sevilen insanlardan oluşturun. Manevi değerlerine önem veren insanlar olsun. Listede olgun ve ağabey diyeceğiniz insanlarda olsun. Benim adam, senin adamdan uzak bir liste yapın.

Hesap kitap işinden uzak, nasıl kullanırım düşüncesi düşünmeden liste yapın. Listenize almak için tavsiye ve önerilerini alacağı kişilerde doğru dürüst isimler vererek listeye katkı yapılmalıdır. Akraba ve yakın isimler yerine faydalı olacak isimler tavsiye edilmeli.

Senin adam, benim adam, benim akrabam ve yakınımdan uzak bir liste oluşması lazım. Sürekli aynı isimler yerine önemli isimler ikna edilerek güzel bir liste oluşturulmalıdır. Liste Ak Parti kuruluşuna dönmelidir. Kapalı kapılar ardında liste yapılmamalıdır. Anlaşacağın ve partiye yararlı olacak isimlerden oluşturun.

Kim beni destekler, arkamda durur düşüncesinden vazgeçilmelidir. Bunu söylerken geçmişte yaşanan tecrübeler bir deneyim olmalıdır. Çünkü gruplaşmalar ve ayrılıkçılıklar bitmelidir. Herkesi kucaklayan bir liste ile halkın önüne çıkılmalıdır.

Sayın Altınsoy iki dönemde yaptığı başkanlık inşallah kendisine bir tecrübe kazandırmıştır. Bu tecrübe ile umarım Aksaray’a yakışır bir liste oluşturur. Listede tekrar görev alamayanlar da kırgınlık ve kırılganlık yapmadan nöbet değişikliği olarak düşünmelidirler.

Uzun lafın kısası, yeni dönemde tekrar il başkanlığına uygun görülen Sayın Hüseyin Altınsoy’a kongre öncesi şimdiden başarılar diliyorum. Huzur ve sağlık içerisinde bir kongre yapılmasını temenni ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.