Aile İmamı Dönemi Başlıyor

Aile İmamı Dönemi Başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Din Hizmetleri Gelişim Projesi adı altında, “Aile İmamlığı” uygulaması pilot il seçilen bölgelerde başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Din Hizmetleri Gelişim Projesi adı altında, “Aile İmamlığı” uygulaması pilot il seçilen bölgelerde başladı. Önümüzdeki günlerde Aksaray’da da başlamasıyla birlikte herkesin aile imamı olacak.


Projedeki amaç, din hizmetlerini cami dışına çıkarmak. Din hizmetleri camide devam edecek ancak yalnızca camilerle sınırlı kalmayacak. Böylece imam da dışarıya açılmış olacak. Projenin, imamların görevini sadece camide ezan okumak ve namaz kıldırmakla sınırlamadığını, imamların çevresinde yaşanan sorunlara da çözüm üretmesinin yolunu açtığını ifade eden Müftülük yetkilileri, “Proje, imamı yalnız camide namaz kıldırma ve ezan okuma görevlisi değil çevredeki insanların dertleriyle dertlenen, onların sıkıntılarını gidermeye çalışan, onlarla ilgilenen görevliler olmalarını sağlamak için önemli. Din Hizmetleri Gelişim Projesi bunu amaçlıyor. Cami dışındaki insanlara da din hizmetlerini götürmenin yol ve yordamı aranıyor” dedi. Ayrıca imamların belirlenen süre zarfı içerisinde yaptıkları faaliyetler hakkında İl Müftülüğünce bilgiler alınacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.