ADH ye Görüntüleme Merkezi Yapılacak

ADH ye Görüntüleme Merkezi Yapılacak

Aksaray Devlet hastanesi bünyesinde modern Görüntüleme Merkezi ve Yoğun Bakım Ünitesi yapılması için ihale gerçekleştirildi

Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık alanında örnek il gösterilen Aksaray’da sağlığa yatırım artarak devam ediyor. Aksaray Devlet hastanesi bünyesinde modern Görüntüleme Merkezi ve Yoğun Bakım Ünitesi yapılması için ihale gerçekleştirildi. 4 ay gibi kısa bir süre içinde tamamlanacak 2 proje sayesinde artık röntgen, MR ve ultrasonda kuyruklar ortadan kalkacak. Yoğun Bakım sayesinde sevkler minimuma inecek.

Aksaray’ın sağlık anlamında yükünü çeken Aksaray Devlet Hastanesi İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli bir çalışma gerçekleştirerek vatandaşın en iyi hizmeti alabilmesi için yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Modern Acil Servisin yapılmasının ardından boşta kalan eski acil servisin alanı Görüntüleme Merkezi yapılacak. C Blok’un eski ameliyathanesi ise yapılacak modernizasyon sayesinde 25 kişilik yoğun bakım ünitesine çevirilecek. Yapılacak bu çalışmalarla birlikte Aksaray sağlıkta çevre illere bir adım daha fark atmış olacak.

2 POROJE 4 AYDA TAMAMLANACAK

Daha iyi hizmet için gerçekleştirilen Görüntüleme Merkezi ve Yoğun Bakım Ünitesi ihalelerine 8 firma katılırken ihale sürecinin tamamlanmasıyla birlikte çalışmalar hızla başlayacak. Eski Acil Servis içinde yapılacak modern alanda MR, Röntgen, tomografi, EMG, EGG, Odiometre ve Ultrasonografi gibi görüntüleme cihazları yerleştirilirken ayrıca vatandaşların beklemesi için modern oturma alanları yapılacak ve vatandaş kendi sonuçlarının çıkmasını elektronik ekranlardan takip edebilecek. 4 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacak proje ile birlikte Görüntüleme cihazları ve alanın kullanımı son derece modern bir hal almış olacak.

SON TEKNOLOJİ YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ KURULACAK

Sağlık Bakanlığının Aksaray için öngördüğü 4
yoğun bakım standardına ulaşmak için çalışmaları başlatan hastane idaresi 4 ay gibi kısa sürede bu standarda ulaşmak için kolları sıvadı. Şu anda C Blok olarak adlandırılan Eski Kadın Doğum Hastanesinin ameliyathane katı yeniden dizayn edilerek, Koroner ve Yoğun bakım Ünitesine dönüştürülecek. 25 yataklı olarak tasarlanan yoğun Bakım ünitesinde her yatak yanında yaşam destek üniteleri bulunacak. Yoğun Bakım ünitesinde şu anda 16 olan yatak sayısı, modern yoğun bakım projesinin ardından 41’e çıkarak Sağlık Bakanlığının Aksaray için verdiği standartta yakalanmış olacak.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.