ADAY ADAYLARI SINAVA GİRDİ

ADAY ADAYLARI SINAVA GİRDİ
ff size=4>    Mrb.Sevgili Aksaray medyacılar yeni bir konuyla yeni bir bölümle sizlerle beraber olmak duygu ve düşüncelerimizi sizlere aktarmak güzel bir şey.

ff size=4>        İnsan oğlu hergün yeni bir sınavdan geçmektedir.İlla sadece öğrenciler mi sınava girecek.İlköğretimde başlayan sınav heyecanı sırayla Üniversite kapılarına kadar gider.Yeni bir hayata tutunmak için illa sınavlardan geçer.Tek öğrencilere sınava hazırlamak değil görevimiz kendimiz de hergün sınava tabii tutuluyoruz.Cenabı Rabbül Alemin hergün her saniye bizi sınava tabi tutar farkında değiliz.Acaba isyanda mıyız şükründe miyiz ?
ff size=4>       Haziran ayı yaklaşırken imtihan sürecine milletvekili aday adayları heyecana girdi.Üniversite sınavlarında çalışan kazanırken torpilin olmadığı gözlenirken acaba bu milletvekilliği sınavında da çalışan mı kazanacak yoksa özel tecrübeli insnalar mı rol alacak yoksa delege seçimlerinde mi milletvekili  aday adayları puan toplayacak.
ff size=4>     Aksaray T.B.M.M ye 3 milletvekili gönderecek Parti Genel Başkanları Aksaray için nasıl bir sıralama yapar.1.sıra adayı Aksaraydan olsun 2.sıra adayı Ortaköyden olsun 3.sıra adayı Eskilden olsun kontenjanlar Güzelyurt ve Sarıyahşi Ağaçören tarafından olsun.
ff size=4>          Sarıyahşi ve Ağaçören Aksaray a mesafesinin uzak olması nedeniyle unutulan ilçelerimizden mi oldu.İl Genel Meclis Üyeleri plan ve proğramlarda bu uzak iki ilçemize ne kadar yer verdiler.Milletveki Aday adayları buralarını ne kadar tanıyor.Hadi Güzelyurt a Ortaköy e gidiyorsunuz peki diğer ilçelerimize ne kadar zamanda bir gidiliyor.Şu an herhangi bir parti ayırımını göz önüne getirmeden söylemek istiyorum.
ff size=4>     Şu an görev yapan milletvekillerimize soruyorum 4 yıllık süre içerisinde hep zamanınızı TBMM de mi geçirdiniz.Yoksa seçmenlerinizle ne kadar zaman ayırdınız.Seçim zamanı mı seçmenler hatırlandı.Evet size soruyorum sayın milletvekillerim bundan 5 ay önce yolda gördüğünüzde tanımamazlıktan geldiğiniz bizler şimdi mi hatırlanıyoruz.Seçime 4 ay kala mı şimdi mi cep telefonumuza yeni yıl mesajı  bayram mesajı bayram tebriği cuma mesajı geliyor.
ff size=4>  Yanlışsam yanlış diyin.Biz zamanında partide veya TBMM de yanınıza dahi giremedik tanınmzlığa gelindik.Şimdi mi insan evladı olduğumuz hatırlandı.Belediye başkanlığı seçimlerinde milletvekilliği seçimlerinde beraber çalışırken arabamıızn yakıtını cebimizden çekerken iyiydik siz o güzel mevkilere geldiniz bizi NİÇİN tanımadınız.
ff size=4>   Şu an Aksaray'da 35 tane milletvekili aday adayı varmış.Allahu Teala haklarında hayırlısını versin.Haziran ayından sonra bizi tanımıyacaksanız şimdiden kapımızı çalmayın biz sizden doğruluk dürüstlük şeref sözü istiyoruz.Mafya vari hareket edecekseniz evimizin kapısını çalmayın.
ff size=4>   Şu an 35 belki  Mayıs ayına kadar aday aday sayısı 5
ye ulaşır.Başta Allahın sınavından geçeceksiniz sonra genel başkanlarınızın sınavına tabii tutulacaksınız...TBMM ye girecek isimler şimdiden belli ama sınavda lütfen heyecanlanmayın yanınızda şeker ve çikolata bulundurun kapalı yerlerde sigara içmeyin...Küfür etmeyin kalbinize dikkat edin sınav salonunun dışında sağlık görevlileri ve ambulans hazır olarak bekletilecek...
ff size=4>   Ben sınava girmeyeceğim ama milletvekili aday adayları gibi heyecanlandım...Allah hakkınızda hayırlısını versin ne yapayım sınava girecek kişiler önce korkutulur sınavdan sonra oh be..derler korkacak gibi değilmiş.
ff size=4>         Sevgiyle ve esen kalın yüzünüzden o gülücükleri eksik etmeyin.....

 

 

 

 

 


    

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum