Adamın anlayışı sıfır ise ben ne yapayım!

2 gündür Belediye Başkanı Sayın Haluk Şahin Yazgı ile ilimizde yaptığı projeleri sizlere aktarmaya çalıştım. Başlığımızda “alt geçit müteahhidi kaçmadı” idi. Bu söz en yetkili ağız Belediye Başkanı Yazgı olmakla beraber, ben işi bizzat yerinde Başkanla beraber izledim ve yetkililerle de görüştüm. Yazıyı okuyan bir hemşehrimiz beni arıyor ve “gerçekten müteahhit kaçmamış mı” diyor.
Bir insanın anlayışı sıfırsa ben ne söylersem söyleyeyim adam düşündüğünü teyit ettirmek istiyor. Çünkü, adam bu işlerin yapılmasına muhalif. İstediği gibi bir cevap almak istiyor. Hadi istediğin cevabı aldın eline ne geçecek?
Bir başkası yazıyor, “ hani köprü 120 günde bitecekti” diyor. 15 gün geç bittiğinde kıyamet mi kopacak? Hangi idareci ve siyasetçi vatandaşına zulüm etmek için bir işin uzamasını ister? Bunu yazan kişi işin başında olsa böyle bir düşünce içinde olur mu? Bazen çalışma esnasında çıkan engel ve problemler 15 gün gecikme yapabilir. Ben bu alt geçidin 5 ayda bitmesine memnun olurum. Böyle problemli bir bölgenin bu sürede bitmesi bir başarıdır.
Beni arayan ve mesaj yazan arkadaşlar söyledikleri ve yazdıkları ile yazarken bir husumet içinde muhalif olduğunu belli ediyor. Yada Yazgıya karşı bir kişisel sıkıntısı olduğunu açık ve alenen belli ediyor.
Valla ben ilimiz için yapılan güzel hizmetleri hiç sevmeiğim kişide yapsa alkış tutarım. Meseleyi kişiselleştirmeye gerek yok, önemli olan ilimiz için yararlı bir hizmetin hayata geçmesi benim için önemli.
Şu Ulu Irmak devamına yani yeni yapılan Hastahane karşısına yapılmaya başlanan park çok kişinin ilgisini çekmiş ve menmun olmuşlardır. Birinci etabın yapılmaya başlaması ile bu bölge gerçekten de güzel bir bölge olacak.
Bir ayrı konu içme suyu ile ilgili çalışmanın hızla devam etmesi. Üç tane depo bitmiş, depo altındaki yani Bahçeli mahallesindeki gecekonduların kaldırılacağını kimse duymamış. Adam soruyor su meselesi ne oldu diye. Bende merak ettiğim için Sayın Yazgıya sordum ve net cevap verdi çalışmalar hızla devam ediyor diye.
Sanayi ile ilgili yazımı okuyanlar dün sanayide idim neden ekimde başlıyor diye sordular. Halbuki ilk proje kabul görse idi belki şimdiye büyük aşama kat edilecekti. Proje beğenilmediği için yeniden proje yapılıp onaylanması gecikmeye neden olmuştur.
Mevcut devam eden projelerin bu sene tamamlanmasını hedefleyen Yazgı bir an evvel yapılan çalışmaları tamamlamayı hedeflemektedir. Aslında bu hedef fevkalade güzel bir düşünce... 
Yazgının kafasında bir başka önemli hedef ise valilik karşısındaki bölge. Bu projeleri bitirdiğinde bu bölgeye kentsel dönüşüm projesi başlatmak. Aslında hepimizin arzu ettiği bir proje. Ama bu bir cesaret işi olsa gerek. Bu cesareti Sayın Yazgıda gördüğümü söyleyebilirim.
Şimdi mağduriyetler yaşadığımız Efor kavşağı bölgesi inanıyorum ki, ilimizin en iyi cazibe merkezi olacaktır. Şimdi kızanlar veya keyif olsun diye eleştirenler belki Yazgıya dua edeceklerdir. 
Uzun lafın kısası, yapılan işler tıkır tıkır işliyor. Eskiden rahmetli babamın bir lafı vardı, “ aşağı mahallede bir yalan söyledim, yukarı mahalleye çıktım nerede ise bende inandım” derdi. Hakikaten boş insanlar boş işlerle uğraşıp yalan dedikodu üretiyorlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum