Abdullah İnaltekin den 23 Nisan mesajı

Abdullah İnaltekin den 23 Nisan mesajı

Aksaray Bağımsız Milletvekili Adayı Abdullah İnaltekin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına dair yazılı bir basın açıklaması yaptı..


Aksaray Bağımsız Milletvekili Adayı Abdullah İnaltekin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına dair yazılı bir basın açıklaması yaptı..

"Sevgili Aksaray‘lılar, çok değerli küçüklerim. Ulusal Kurtuluş Savaşını kazanarak bağımsızlığımızı kazanan Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 192
tarihinde, yani bundan tam 91 yıl önce ulusal egemenliğimizi ilan etti. Türk ulusunun bağımsızlığı doğrultusundaki iradesini ortaya koyduğu bu kutlu gün, tarihte yer ettiği önem nedeniyle Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak armağan edilmiştir.

Çocuklarımızın geleceğe taşıdıkları çağdaşlık meşalesi tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da hiç sönmeyecektir. Ülkemizin geleceği ve egemenliğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımız, Türk ulusunun onurlu ve şerefli bir ulus olarak yaşatılması sizin eseriniz olacaktır. ‘Bu ilke, ancak tam bağımsız olmakla sağlanabilir. Ne denli zengin olursa olsun, bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan daha yüksek bir muamele görmeye layık olamaz‘ diyerek bizlere asıl hedefimizi gösteren Mustafa Kemal Atatürk'ün öngördüğü gibi, Cumhuriyet'imizi ve ülkemizi daha ileriye götürecek kuşaklar yetiştirmek temel ilkemiz olmalıdır.

İşte bu yüzden Mustafa Kemal Atatürk, dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramını siz sevgili çocuklara armağan etmiştir. Çocuklarımızın ülkemizi aydınlık günlere taşıyacağına olan inancımla, başta çocuklarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarım."





HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.