2023 De Lider Ülke Türkiye İçin Tek Başına MHP

2023 De Lider Ülke Türkiye İçin Tek Başına MHP

MHP il başkanı Opr. Dr. Rıfkı Karabatak yaptığı açıklamada istikrar içinde kesintisiz ve sürdürülebilir tek başına iktidara talibiz ve milletimizin desteğini istiyoruz. dedi.

2
23 De Lider Ülke Türkiye İçin Tek Başına MHP


Bir asrı aşan Türk milliyetçiliği fikriyatının siyasal temsilcisi olan partimiz elbette Türk milletinin desteğiyle, ilgisiyle ve yardımıyla bu zamana kadar güçlenerek gelmiştir.Milliyetçi Hareket’in şanlı geçmişinin bizlere tek başına iktidar sorumluğu yüklediği vazgeçilmez bir gerçektir.Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır.


Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmediğini en iyi bilen ve yaşayanlar bizleriz.Gündüz kandilini hazırlamayanın, gece karanlığına mahkûm olacağının da farkındayız.Kararsızlığın, inançsızlığın, gecikmenin ve tembelliğin başarısızlığı hazırlayan unsurlar olduğunu biliyoruz.


Allah’ın izniyle Tek Başına İktidar zaferine çetin mücadeleler sonucunda ulaşacağız.Asla pes etmeyeceğiz, düşmeyeceğiz, beklemeyeceğiz, atalet göstermeyeceğiz.Yenileceğinden korkanların, mağlubiyetten başka şansları olmadığını unutmayacağız.Tam 42 yıl önce çıktığımız hak yolunda, hakikat yolunda ve Allah yolunda milletimiz bizi mahcup etmeyecektir.


Necip Türk milletine daha iyisini yapmak, daha fazlasını vermek, daha güzelini sunmak için karar verdik, yemin ettik.Partimiz bugün her zamankinden daha fazla iddialıdır, tek başına iktidar olmaya taliptir.


Siyasi hayatımızın yapısal sorunlarının başında siyasi ahlak ve dürüstlük açığı gelmektedir.Siyasetin kirlenmesinin, yozlaşmasının ve ahlaki meşruiyet temelinin aşınmasının başta gelen nedenlerinden birisi de bu marazi durumdur.AKP döneminde bu hastalıklı yapı daha da ağırlaşmış ve tedavi kabul etmeyen kronik bir nitelik kazanmıştır.Siyasetle hiçbir ahlaki, vicdani ve hukuki kayıt tanımayan AKP bu konudaki iflah olmaz zihniyeti ve siciliyle siyasi tarihimizin karanlık sayfalarında hak ettiği yeri almıştır.


Partimiz  2
23’de Türkiye’nin ̶
;Lider Ülke” olma vizyonunu stratejik hedef ve proje olarak ilk defa 1999 Seçim Beyannamesiyle Milliyetçi Hareket ortaya koymuştur. Açıkladığımız seçim   beyannamesi de bu  vizyon çerçevesinde şekillenmiş, halkımızın beğenisine sunulmuştur. Bu gerçek ortadayken ve kayıtlara geçmişken AKP’nin ̶
;2
23’e yürüyoruz; 2
11-2
23” sloganını sahiplenmesi, siyasi kapkaççılık olduğu kadar, Türkiye’ye vereceği hiçbir şeyi kalmayan AKP’nin iflasının da tescili olmuştur.


Bugün Başbakan’ın her vesileyle söz ettiği 2
23’de ülkemizin dünyanın en büyük on ekonomisinden birisi olması, bizim 57. Hükümet ortağı olduğumuz 2


yılında; Sekizinci Beş Yıllık Kalkınma Planına koyduğumuz hedeftir. Bu hedefe taşımak 2
11-2
23 dönemini kapsayan 12 yılda tek başına ve kesintisiz bir MHP iktidarı ile mümkün olacaktır.Milliyetçi Hareket Partisi Cumhuriyetimizin 1

.yılını idrak edeceğimiz 2
23 yılına kadar bölgesinde lider, küresel alanda bir güç merkezi haline gelmiş Türkiye idealini bütün unsurlarıyla gerçekleştirmeye kararlıdır.


 ̶
;2
23’e Doğru Yükselen Ülke Türkiye” idealinin gerçekleştirilmesi için, Türkiye’nin şu temel hedeflere ulaşmasını öngörüyoruz: 


·                                 Gerçek anlamda demokratik bir hukuk devletine bütün yönleriyle işlerlik kazandırmak,


·                                 Yüksek demokrasi standartlarını yakalamak,


·                                 Yargı bağımsızlığını ve hukukun üstünlüğünü teminat altına almak,


·                                 Hak ve özgürlükleri dünya standartlarına çıkarmak,


·                                 Temiz toplum-temiz siyaset anlayışını hâkim kılmak,


·                                 Siyasi ahlakı tesis etmek,


·                                 Yolsuzluk ve yozlaşmanın kökünü kurutmak,


·                                 Ekonomik ve teknolojik gelişmeyi sağlamak,


·                                 Üretim kapasitesini, sanayi ve enerji alt yapısını dünya ölçülerinin üzerine çıkarmak,


·                                 Tarımda kendine yeterli olmanın ötesine geçerek bölge ve dünya pazarına yüksek katma değerli işlenmiş tarım ürünü satabilir hale gelmek,


·                                 Kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınmasını ve vergi adaletini sağlamak


·                                 Doğal kaynakları en rasyonel ve optimum düzeyde değerlendirmek,


·                                 Vatandaşlarımızın kimseye muhtaç olmayacağı ve insanca yaşayacağı bir sosyal refah düzenini tesis etmek,


·                                 Gelir dağılımındaki adaletsizliği gidermek,


·                                 Sosyal güvenlik ve sosyal adaleti bütün icaplarıyla tesis etmek,


·                                 İşsizlik ve yoksulluğu ortadan kaldırmak,


·                                 Köklü bir eğitim reformu gerçekleştirmek ve bilgi toplumu dönüşümünü tamamlamaktır. 


Bunu da başarmanın yolu, öncelikle Türkiye’nin teslimiyetçi ruh halinden kurtulmasına bağlıdır ve vazgeçilmez değerlerimize yönelmekten geçmektedir.


Parti olarak, 2
23 yılına kadar küresel alanda güç merkezi haline gelmiş bir Türkiye’yi inşa etmeye imkân ve fırsatımız olduğu takdirde hazır ve kararlıyız. Artık yerel dedikodulara, milletin yalanlarına cevap yetiştirmekle vakit harcamayacak,  sadece Lider Ülke Türkiye vizyonu çerçevesinde MHP projelerini anlatacağız.


Bunun için de istikrar içinde kesintisiz ve sürdürülebilir tek başına iktidara talibiz ve milletimizin desteğini istiyoruz.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.