17-25 Aralık'ta ne olmuştu?

Biz geçmişi çabuk unutan bir toplumuz. 15 Temmuz darbe girşimi öncesi darbeye gerek kalmadan sade yağdan kıl çeker gibi bir sessiz darbe girişimi 17 ve 25 Aralık günlerinde yapıldı. Tabi bunların vızıltısını 15 Temmuzdan sonra daha iyi anladık. Fetö terör örgütü ABD ve yandaşlarının emir ve talimatlarını bir bir yerine getiriyorlardı. Hemde ABD ajanlarının tüm yetkilileri gizlice ülkemize gelip olayı yerinden takip edip talimatlar veriyorlardı.

      Türkiye´nin büyüyüp kalkınmasını kabul edemeyen Avrupa Kanal İstanbul, 3 Havalimanı, 3 köprü gibi mega projeler başlayınca düğmeye bastılar. Kimler bastı düğmeye aynı adresten ihbar yağdı. İhbarın adresi ve kimliği belli olması gerekirken, buna bakılmadan Fetö savcıları bunu ihbar kabul ederek işi alan mütahitlere gözaltı talimatı verdiler.

       Cumhuriyet Başsavcısına bilgi verilmesi gerekirken, bilgi vermeden Fetö savcıları düğmeye bastılar. Zaten bu gözaltı talimatları öncesi ülkede nerede ise dinlenmeyen kalmamıştı. Hemde kimler dinliyordu biliyormusunuz, hiçbir yetkisi olmayan dışardan sıradan Fetö imam ve bağlantıcıları bu milleti dinliyordu.

        Tabi birde Fetönun medya ayağı vardı, buradaki güncel olayların işlendiği filimlerle hedef gösteriliyorlardı. Ha birde Ergokon ve El-Kaide örgütü adı ile kendilerine karşı olan devlet erkanını cezalandırarak diğer kesimlere gözdağı verdiler.

       17 Aralıkta düğmeye basan Emniyet mensupları 25 ülkeden 100 üzerinde devlet ve CIA mensupları ile telafon görüşmesi yaptılar. Bu telefon görüşmelernin zirve yapması işin uluslararsı bağlantılarınıda ortaya çıkarmış oldu.

      17 Aralık darbe girişimi günü İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Hamza Tosun´un Pensilvanyadaki şahsın yardımcısı ile telefon görüşmesi daha sonra ortaya çıktı. Peki bir devlet görevlisi Pensilvanyadan ne talimat alıyordu da burayla aynı gün görüşüyordu?

       Savcı Zekeriya Öz derdi ne idide İstanbul Emniyet Müdürlüğüne baskın yapıyordu? Savcı Akkaş sanki bir sendika başkanı gibi basın açıklaması yaparak neyi hedefliyordu? Sonra Adliye önünde bildir dağıtarak ülkede ilk defa böyle bir girişimde bulunuyordu.

       Dönemin Başbakanı ve devrik Başbakan gibi ifadelerle neyi hedefliyorlardı? Demek ki, mesele Erdoğandı, Erdoğanın çocuklarını tutuklamak ve sonra Türk vatandaşları nezdinde hırsız, soyguncu damgası vurarak Tayyibi itibarsızlaştırarak onu devirmekti.

      Aynı şekilde bazı önemli Bakanların çocuklarınıda aynı şekilde hırsızlıkla suçlayarak asıl hedef hükümeti düşürmekti. Çocuklar üzerinden Erdoğan hedef alınmıştı. Erdoğan içeri alınırsa gerisi zaten çorap söküğü gibi sökülür ve hükümet düşerdi.

      Hatta o 17 Aralık operasyonun ertesi günü ilimiz Valisi gece yarısı apar topar İstanbul Emniyet Müdürü yapılarak işin başına getirilmişti. O dönem çok iyi dinledim, Selami Bey 25 Aralıkta hayatını ortaya koyarak bir kahraman gibi devletimizi savundu.

      İşte bazı kahraman devlet görevlilerimiz adam gibi durdular ve kimseyi vermediler. Verilmeyince ülkede kısmi Fetö temizliği yapılmaya başladı. Başladı başlamasına da kimse doğru virüs temizlenmemişti. Temizlenseydi bir savcı çıkıp da açıklama yapamazdı.

       Tabi devletimizi de uyuttular, orduda kimse yok dendiği gibi Emniyette de temizlendi mesajı verildi. Peki ne oldu sonra 15  Temmuza kadar toparlanıp gizli gizli hesap kitap yaptılar sonunda da devletin haberi olmadan darbe girişimi yaptılar.

     Kısacası 17-25 Aralık sessiz ve kansız bir darbe girişimi idi. Bunu başarsalardı belki Tayyip'in kellesi gimişti. Hemde halkı da arkalarına alarak hırsız yolsuzlar diyerek. Ama Rabbım onların hilelerini ayaklarına dolaştırdı.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.